Proč filtr pevných částí (DPF) tolik vadí?

Objednejte si odstranění filtru DPF se slevou 2 500 Kč

Profesionální demontáž filtru pevných částic se zárukou. Snížení spotřeby a celkových nákladů na provoz vozidla.


Objednávejte ještě:


Slevu již využilo 19 zákazníků (6 zbývá)

Cena 4 990 Kč

Objednat

Už se vám to určitě stalo. Cítíte, že motor má nižší výkon, prostě netáhne, musíte ho častěji nutit do vyšších otáček. Provoz auta je rázem dražší. Více šlapete na plyn. Elektronika vám zanedlouho napíše, že DPF potřebuje regeneraci. Co to znamená? Filtr se zanesl sazemi z výfukových plynů a potřebuje vyčistit.

Ještě se nic neděje. Vaše auto si s tím automaticky poradí, jen potřebuje Vaši pomoc. Musíte ujet ještě desítky kilometrů navíc a zbytečně spotřebovat palivo navíc. Pak se saze v křemíkovém filtru spálí a ten může znovu fungovat.

Údržba filtru pevných částic vypadá v návodu pro řidiče jako snadná záležitost, ale praxe je jiná. Při městském provozu je totiž velmi obtížné DPF regulérně vyčistit. V přecpaných ulicích budete jen stěží dodržovat potřebnou osmdesátku více než půl hodiny, jak vám přikazuje manuál či servisní technik. To by byl problém i pro zkušeného závodního jezdce. Se zaneseným filtrem je provoz navíc nákladnější a poškozený filtr může zničit Váš motor!

Často ucpaný a opakovaně regenerovaný filtr pevných částí brzy přestane sloužit. Upozorní na to především nižší výkon motoru. Nezbývá, než filtr vyměnit. A to je velice drahá záležitost! Může Vás to podle některých výrobců přijít až na 50 tisíc korun!

Natrvalo Vás zbavíme problémů s často ucpávaným DPF! Auto lépe pojede, náklady na provoz se opět dostanou na normální úroveň. Filtr z výfuku odstraníme a řídicí jednotku nastavíme tak, aby se jím už nezabývala. A bude to pro Vás v konečném důsledku levnější, výhodnější a bez opakovaných starostí. Odstraněním filtru pevných částí získáte snadnější, levnější jízdu a delší životnost motoru.

Ekologům se filtr pevných částí líbí. Zbavuje výfukové plyny zbytkových sazí a dieselová auta byla tak v běžném provozu prakticky „čistá". Filtry jsou však černou můrou řidičů. Zdražují provoz ve městě, komplikují údržbu a přírodní prostředí nakonec stejně zatěžují zvýšenou spotřebou paliva.

Co se změní, když definitivně odstraníme DPF:

  • Zlepší se výkon motoru
  • Sníží se spotřeba pohonných hmot
  • Proces regenerace vás nebude obtěžovat
  • Ušetříte celkové náklady na provoz
  • Odpadá nutnost přidávat aditiva pro čištění filtru
  • Zvýší se životnost motoru

Také chcete trvale vyřešit problém s DPF? Objednejte si jeho odstranění nyní!